Zagazowywanie norek

Wyniki nowego śledztwa z fermy futrzarskiej.

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! i Basta! Inicjatywa na Rzecz Zwierząt opublikowały nowe nagrania z uboju norek amerykańskich. To wynik listopadowego śledztwa przeprowadzonego przez aktywistów na fermie futrzarskiej w miejscowości Modrzewie w gminie Goleniów (woj. zachodniopomorskie). Na filmie widać, jak pracownicy wyciągają zwierzęta za ogony i wrzucają je z impetem do komór gazowych.

W oparciu o nagrania video zebrane w czasie dochodzenia Fundacja Viva! przygotowała i złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami.

 

Polska jest na niechlubnym drugim miejscu w Europie pod względem zabijania zwierząt na futra. Co roku w naszym kraju w brutalny sposób pozbawianych jest życia około 10 milionów norek, lisów, jenotów i szynszyli. Oficjalnie zarejestrowanych jest około 700 ferm, z czego 70 znajduje się w województwie zachodniopomorskim. Jesienią po kilku miesiącach życia w małych klatkach zwierzęta są mordowane przez zagazowanie lub porażenie prądem.

--> Podpisz petycję: https://jutrobedziefutro.pl/podpisz-petycje

--> Bądź na bieżąco: facebook.com/vivajutrobedziefutro

--> Zostań ambasadorką lub ambasadorem zwierząt! https://pomagam.viva.org.pl/

https://jutrobedziefutro.pl