Rzeźnia w Przechlewie

W ramach kampanii STOPKLATKA opublikowaliśmy wyniki kolejnego śledztwa Fundacji Viva! i Inicjatywy BASTA!.

Aktywiści podczas dochodzenia ujawnili szereg przypadków znęcania się nad zwierzętami na terenie rzeźni Prime Food (Axzon Group) w Przechlewie (woj. pomorskie). Kopanie świń, bicie i dźganie poganiaczami, uderzanie we wrażliwe części ciała (m. in. w twarz, głowę), ciągnięcie za ucho, zrzucanie zwierząt z windy – to przykłady zaobserwowanych zachowań pracowników, które miały miejsce podczas rozładunku. Zwierzęta transportowane były do rzeźni m. in. przez siostrzaną firmę Poldanor SA.

Aktywiści śledczy filmowani miejsce rozładunku podczas 7 wyjazdów. Pierwsze nagrania powstały 13 czerwca, a ostatnie 1 sierpnia 2017 roku. Każdego dnia dochodziło do nieprawidłowości i łamania ustawy o ochronie zwierząt.

W oparciu nagrania wideo zebranie w czasie śledztwa Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! przygotowała zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami.

Powiedz stanowcze NIE przemocy wobec zwierząt i przejdź na weganizm. Weganizm jest to styl życia polegający na minimalizacji cierpienia zwierząt. Wiąże się to przede wszystkim ze zmianą diety na roślinną, rezygnacją z futer, odzieży skórzanej, kosmetyków testowanych na zwierzętach czy bojkotowaniem cyrków ze zwierzętami, jak również innych form wykorzystywania zwierząt. Bycie weganinem czy weganką wcale nie jest trudne – spróbuj: zostanwege.pl